AMAÇ

Genç İTOTAM

GENÇ İSTANBUL TİCARET ODASI TAHKİM VE ARABULUCULUK MERKEZİ (GENÇ İTOTAM)

Genç İTOTAM, tahkim ve arabuluculuk alanında çalışmak isteyen 40 yaş altı gençler arasında ulusal ve uluslararası iletişim ve işbirliği platformudur.

MİSYONUMUZ

Bilgi ve deneyimlerin aktarılmasının günümüzün küreselleşen dünyasında yeniliklere açık, çağdaş sistemlerle uyumlu bir tahkim ve arabuluculuk kültürünün oluşturulmasındaki öneminin farkında olan Genç İTOTAM, ulusal ve uluslararası arenada uyuşmazlık çözüm yöntemleri ile ilgilenen 40 yaş altı bireyleri bir araya getirerek onları bilgilendirmekte ve onlar arasında bir bağ oluşturmaktadır.

VİZYONUMUZ

konusunun uzmanı hakemlerce çözümlenmesini esas alan tahkim ve dostane ilişkilere dayalı arabuluculuk müesseselerinin genç bireyler arasında tanıtılmasını, yaygınlaştırılmasını ve teşvik edilmesini amaç edinmiştir. Ulusal ve uluslararası kurumlarla düzenlenecek akademik faaliyetlerle genç bireylerin yeteneklerinin geliştirilmesine; yenilikçi bir bakış açısına sahip, güncel gelişmeleri yakından takip eden, uyuşmazlık çözüm yöntemlerini daha verimli hale getiren bir neslin yetiştirilmesine katkıda bulunmayı hedeflemiştir.

İTOTAM, tahkim, arabuluculuk ve diğer alternatif çözüm yöntemleri hakkında dünyadaki en son gelişmeleri takip ederek bu alanlardaki gelişmeleri, yapmış olduğu ulusal ve uluslararası çalışmaları ilgili kesimlere aktarmayı amaç edinmiştir.

Bunun yanında, İTOTAM’ın tahkim ve arabuluculuk uygulamaları hakkında bilinç oluşturmakla birlikte alanında uzman kişilerle gençleri bir araya getirerek iletişim ve iş birliği kurmalarını sağlamak da öncelikli hedefleri arasındadır.

İTOTAM, “İstanbul Tahkim Günleri” adı altında başlattığı projesiyle her sene ulusal ve uluslararası konferans, seminer düzenlemeyi ve tahkim, arabuluculuk alanlarında çeşitli eğitim programları düzenleyerek, genç hukukçuların bu alanlarda bilgilenmelerini, yeteneklerini geliştirmelerini ve İTOTAM ve yabancı çeşitli tahkim merkezlerinin uygulamalarını öğrenmelerini amaç edinmiştir. Genç İTOTAM’a üye olmak için üyelik aidatı aranmamaktadır, aşağıdaki formu doldurarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Genç İTOTAM’la ilgili her türlü bilgi ve sorularınız için gencitotam@ito.org.tr ya da youngitotam@ito.org.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.


İlgili Linkler: